18th edition result

18th Final Round Result

Professional

Gold Prize PA-001 WONG Sze Yuen
PA-005 Nakamura Yui
Bronze Prize PA-004 Nagai Kibou
PA-006 Ojiro Anna
Encouragement PA-003 Mikami Yui

Preschool

Congratulation PREA-001 Hakuta Koto
PREA-002 Harada Mio
PREA-005 Hayashi Sumire
PREA-007 Inoue Shuuichi
PREA-008 Inoue Yuzuki
PREA-015 Katou Haruka
PREA-016 Kemmoku Niko
PREA-030 Mutou Haruma
PREA-032 Nakayama Hiroki
PREA-033 Nakayama Madoka
PREA-034 Ninomiya Ryuubi
PREA-035 Nozawa Atsushi
PREA-039 Ozawa Nanami
PREA-042 Saitou Shuu
PREA-046 Satou Riho
PREA-048 Shiba Kokona
PREA-049 Suzuki Rea
PREA-051 Takahashi Sachi
PREA-052 Takaishi Rin
PREA-055 Teshigahara Rika
PREA-057 Urushibata Arisa
PREA-058 XIAO Yao
PREA-059 XIE Le-Yi
PREA-062 Yokota Raira
PREA-066 Chuujou Aono

Elementary School 1st&2nd

Gold Prize E12A-011 Harigai Kazushi
E12A-019 Kawanami Kokoro
E12A-039 Omata Momoka
E12A-044 Sawada Kouki
Silver Prize E12A-003 Fujita Momo
E12A-010 Hamanaka Haruka
E12A-014 Ishii Sawako
E12A-032 Nagai Haruka
E12A-043 Satou Rio
Bronze Prize E12A-004 Fujiwara Kanako
E12A-006 Fukunaga Ichiko
E12A-012 Hasegawa Yuuto
E12A-025 Kushima Moeka
E12A-031 Murakami Katsuyuki
E12A-036 Ogawa Yuria
E12A-048 Ususaka Rein
E12A-053 Aizawa Manami
Encouragement E12A-001 Fujii Yuuga
E12A-002 Fujisawa Naoto
E12A-007 Fukuoka Kotomi
E12A-008 Fukusumi Haruka
E12A-015 Kabe Sakurako
E12A-018 Kanehara Rion
E12A-020 Kimura Haruka
E12A-021 Koibuchi Shiori
E12A-022 Kojima Arisa
E12A-037 Okabe Kokoro
E12A-038 Okabe Nayuta
E12A-040 Sakashita Koutarou
E12A-049 Wada Moa
E12A-052 Aizawa Kururu

Elementary School 3rd&4th

Gold Prize E34A-008 Hattori Rina
E34A-016 Hosoya Yuuto
E34A-022 Iwata Kohana
E34A-064 Ookura Kayo
E34A-083 Tamura Yuwa
Silver Prize E34A-017 Ikuno Kaoru
E34A-031 Kizu Ryousuke
E34A-040 Morita Sara
E34A-053 Ochi Mana
E34A-066 Saitou Yua
E34A-081 Tabuchi Rina
E34A-086 Toya Konoka
E34A-092 WU Hiu Wah
E34A-093 Yabutani Chika
Bronze Prize E34A-019 Inoue Kokone
E34A-021 Isojima Mina
E34A-024 Karube Sako
E34A-037 Mizutani Aoi
E34A-038 Momma Ran
E34A-050 Noguchi Kanon
E34A-054 Odaira Momo
E34A-056 Okada Mei
E34A-061 Oohigashi Yui
E34A-062 Ooishi Himari
E34A-071 Shibata Itsuki
E34A-073 Shimamoto Anju
Encouragement E34A-001 Endou Aika
E34A-003 Fukasawa Aoi
E34A-004 Fukumura Maika
E34A-011 Higashitani Aoi
E34A-013 Horibe Kisa
E34A-015 Hosoya Mao
E34A-018 Imai Naruki
E34A-020 Ishigai Yuuka
E34A-029 Kitagawa Rin
E34A-044 Nagata Yuuka
E34A-049 Nishimura Maoko
E34A-051 Nomura Iroha
E34A-052 Nonaka Miyu
E34A-055 Okada Kaworu
E34A-057 Okaichi Kana
E34A-058 Okajima Rina
E34A-065 Oonishi Kaho
E34A-069 Sasaki Sumire
E34A-074 Shimura Rumi
E34A-076 Shoubugawa Haru
E34A-082 Takei Shion
E34A-088 Ueno Shizuku
E34A-094 Yamaguchi An
E34A-095 Yamamoto Aina
E34A-099 Yasuda Rino
E34A-102 Akagi Sakurako
E34A-103 Arakaki Yuina
E34A-105 Asai Tamaki

Elementary School 5th&6th

Gold Prize E56A-011 Imai Kao
E56A-020 Kanetsuna Nanami
E56A-032 Kunita Chihiro
E56A-046 Nagasato Himeka
E56A-050 Nakase Tomoya
Silver Prize E56A-018 Kajitani Aki
E56A-035 Kurikawa Nanaka
E56A-043 Miki Konon
E56A-055 Okahisa Suzuha
E56A-058 Sakakibara Miku
E56A-060 Suga Mina
E56A-062 Suzuki Rin
E56A-071 Watanabe Yuutarou
Bronze Prize E56A-001 Fujii Moe
E56A-019 Kamei Kagari
E56A-027 Kodama Kaoru
E56A-034 Kurata Kentarou
E56A-036 Kuwata Shion
E56A-041 Maeda Tamaki
E56A-047 Nagasawa Kanata
E56A-051 Nakashima Yui
E56A-054 Ogura Miyu
E56A-057 Oodaira Maki
E56A-068 Uenoyama Tamao
E56A-072 Yamamoto Honoka
Encouragement E56A-002 Fukuhara Kouya
E56A-003 Goshima Nanaka
E56A-006 Hamada Tomoki
E56A-007 Honda Shiori
E56A-015 Iwama Ayaka
E56A-017 Jounoue Chinatsu
E56A-022 Kawanami Ao
E56A-025 Kishida Kouhei
E56A-026 Kobayashi Rira
E56A-030 Kousaka Tessei
E56A-039 LUNG Man Hin
E56A-040 Machino Hayato
E56A-042 Maeta Himari
E56A-044 Miyagawa Shiori
E56A-045 Mizuki Ryuunosuke
E56A-052 Nishida Rino
E56A-053 Oda Karura
E56A-061 Suyama Erika
E56A-067 Uehara Kotone
E56A-074 Yamamura Ayano

Junior Highschool

Gold Prize JA-040 Sakai Nanako
JA-048 Takeyama Erina
JA-056 Chiba Momoka
Silver Prize JA-004 Hidaka Hanae
JA-011 Kanamori Ai
JA-013 Katayama Hibiki
JA-020 Koganezawa Hiroto
JA-023 Kunieda Miyuu
JA-051 Tomochika Nagisa
Bronze Prize JA-010 Kambara Masaharu
JA-021 Koike Haru
JA-022 Kondou Risa
JA-033 Niijima Marina
JA-037 Ooyauchi Akira
JA-039 Sakaguchi Nanami
JA-042 Satou Narua
JA-047 Suzuki Ryouka
Encouragement JA-005 Hiraga Koyuki
JA-007 Imaizumi Rin
JA-008 Ishii Kurumi
JA-017 Kawasaki Remika
JA-019 Kimuro Ayano
JA-027 Matsuno Rinnosuke
JA-029 Mizoe Rin
JA-034 Oda Ayaka
JA-035 Odajima Shiho
JA-036 Okabe Aimi
JA-038 Saitou Ten
JA-041 Sasaki Hagumi
JA-044 Sekizawa Hideki
JA-050 Taya Megumi
JA-052 Uehara Yuu
JA-053 YANG Yuk Yu

Senior Highschool

Gold Prize HA-019 Mitsuki Ayano
HA-029 Shimata Riito
HA-035 Yamamoto Yuuri
Silver Prize HA-012 Koezuka Nanaka
HA-026 Saga Karen
HA-028 Satou Tomohide
HA-032 Takubo Moka
Bronze Prize HA-015 Kubota Souta
HA-020 Morita Nagi
HA-024 Oonishi Neo
HA-027 Saimaru Noeru
HA-039 Arai Akihisa
Encouragement HA-003 Hasegawa Haruka
HA-004 Hashimoto Ryouhei
HA-011 Kako Ayako
HA-014 Konishi Anna
HA-022 Okuno Akane
HA-033 Tetsumura Anju
HA-037 Yoshida Harune
HA-040 Arai Mika
HA-041 Araki Jun
HA-043 CHOI Yebin

College General

Gold Prize UGA-011 LAU Shing Ho
UGA-025 Sumino Hayato
Silver Prize UGA-019 Okazaki Sayaka
UGA-022 Sakamoto Sayaka
UGA-031 BANG Kyung-Nan
Bronze Prize UGA-006 Kawamura Tomomi
UGA-007 Kawashima Mayu
UGA-008 Komoda Honoka
UGA-009 Kubo Ryouta
UGA-028 Tsujimoto Rikako
Encouragement UGA-003 Kagami Yuusuke
UGA-005 Kasai Moe
UGA-014 Motoyoshi Marika
UGA-015 Nagata Mikako
UGA-017 Numata Shouichirou

Concerto I

Gold Prize CIA-003 LI Shuailin
CIA-014 Tatsukawa Haru
Silver Prize CIA-001 Higashitani Aoi
CIA-006 LIN Chinhung
CIA-008 Nakamura Yuna
Bronze Prize CIA-004 LI Wenjing 
CIA-009 Shimizu Miyu
CIA-011 SIRIWATTANAKORN Weetiwat
Encouragement CIA-002 Imamura Shuri
CIA-007 Machino Kaito
CIA-010 Shoubugawa Haru
CIA-012 Soya Mutsumi
CIA-013 Suzuki Mito
CIA-015 Ushiki Ami

Concerto AA

Gold Prize CAAA-006 Satou Rio
Silver Prize CAAA-003 Machino Hayato
CAAA-005 Okano Jundai
Bronze Prize CAAA-001 Hashimoto Sumire
CAAA-004 Nagai Shouma
CAAA-007 Satou Taiki
CAAA-008 Sotozaki Kano
Encouragement CAAA-002 Inagaki Shion

Concerto AB

Gold Prize CABA-005 Miyajima Asami
Silver Prize CABA-002 Hijioka Tomoki
CABA-006 Shimamura Kurea
Bronze Prize CABA-001 Harada Nanako
CABA-003 Kawamura Sayuri
CABA-004 Matsumoto Nanaka

Concerto B

Gold Prize CBA-007 Sudou Honoka
Silver Prize CBA-002 Matsumoto Haruka
CBA-005 Namba Yuumi
Bronze Prize CBA-006 Ogihara Ruuka
Encouragement CBA-003 Momii Noriko
CBA-009 Chiba Renon

Concerto C

Silver Prize CCA-006 Shigemori Koutarou
CCA-008 Yamamoto Yuuri
Bronze Prize CCA-005 Nakamichi Mai

Amateur Solo A

Gold Prize ASAA-011 Nagashima Yoshinori
ASAA-015 Okamoto Maiko
Silver Prize ASAA-012 Nakada Masaki
ASAA-022 Tamura Arisa
Bronze Prize ASAA-003 GUO Haorui
ASAA-004 Iwano Chiaki
ASAA-005 Iwata Nobue
ASAA-006 Kanai Shun
ASAA-023 Tsutagawa Yuuichi
Encouragement ASAA-018 Sudou Haruka
ASAA-020 Suzuki Masumi
ASAA-021 Takano Yui

Amateur Solo B

Gold Prize ASBA-008 Yamaoka Ryouhei
Silver Prize ASBA-007 Souma Ayano
ASBA-009 Yanagihara Mina
Bronze Prize ASBA-001 Kawagishi Hitomi
ASBA-004 Nakagiri Keisuke
Encouragement ASBA-003 Maeda Kotono
ASBA-005 Okada Ryouko
ASBA-006 Sasai Haruka

Senior

Gold Prize SA-005 Ujiie Ichirou
SA-006 Atarashi Yuuko
Silver Prize SA-003 Shimazu Shigeru
SA-004 Tanaka Yoshiko
Bronze Prize SA-001 Hasegawa Masayuki
SA-002 Iwata Nobue

Amateur Concerto A

Gold Prize ACAA-003 Wasaki Yui
Silver Prize ACAA-001 Seto Mayuka
Bronze Prize ACAA-002 Sugiyama Mayumi